Durvuttis veilt bij opbod en afslag

gezellige veiling t.b.v. de clubkas

Dreumel, 25 april 2010 - “13 euro geboden…… Zie ik daar een bordje? 14 euro geboden voor dit prachtige schilderij van Lisa Burgers. Iemand meer dan 19 euro? Ja daar….. ! Die mevrouw. 20 euro geboden. Wie biedt er meer? Eenmaal……….. andermaal…… verkocht!”

Erik Peters had het er maar druk mee vanmiddag. Namens toneelvereniging Durvuttis veilde hij allerlei objecten om met de opbrengst de kas te spekken.

Aangereikt door assistente Ella Daanen passeerden er allerlei objecten de revue: schilderijen van lokale kunstenaars, een workshop  bloemschikken of een workshop glaskunst. Het kwam allemaal voorbij vanmiddag.

Jammer genoeg viel de publieke belangstelling wat tegen. “Waarschijnlijk ligt dat aan het prachtige weer en misschien ook aan de onbekendheid van dit evenement”, aldus Durvuttislid Corrie van Wijk. “We proberen met deze veiling onze kas wat te spekken. Het geeft ons ook wat financiële armslag als we straks onze jubileumproductie op gaan voeren”.

Corrie doelt op de voorstelling van “Rooie Sien”. Het verhaal is gebaseerd op het gelijknamige volkstoneelstuk van Marius Spree uit het begin van de 20ste eeuw. Onder leiding van regisseur Edgar Danz voert Durvuttis deze speciale voorstelling op in zaal ’t Centrum op 21, 22, 23 en 24 oktober.

De aanwezigen kunnen trouwens ook bieden op een figurantenrol in "Rooie Sien". De gelukkige is uiteindelijk Anja van Wezel. Haar reden is duidelijk: "Als Willie en Bas 4 dagen moeten spelen zit ik alleen thuis. Dan kan ik beter op het toneel in het café gaan zitten, want dan zit ik tenminste niet alleen!"

Terug naar de veiling. Niet alles gaat per opbod er uit. Een antieke naaimachine, een prachtig schilderij van een roos en nog talloze andere objecten blijven eigendom van de aanbieders en verwisselen dus niet van eigenaar.

Maar veilingmeester Peters is erg flexibel en schakelt net zo gemakkelijk van opbod over op afslag. Als het maar iets opbrengt voor de clubkas. In de pauze worden er lootjes verkocht voor een prachtige doos vol met zaken die geschonken zijn door de Dreumelse ondernemers.

Er worden niet alleen objecten geveild, er kan ook geboden worden op personen. Zo kan er geboden worden op een Sarah en een Abraham, maar deze hoeven niet aan de bak.

Ton de Vree biedt aan om voor 15 personen te koken, maar ook hij hoeft niet de keuken in. Wim Stuive mag voor 24 euro wel een avond drank inschenken voor een groep dorstlustigen.

Hilariteit ontstaat er wanneer een Heineken uithangbord (“compleet met lampje en hij doet ‘t “, aldus veilingmeester Peters) geveild wordt. Het is een uithangbord met een verhaal. Fel wordt er geboden en uiteindelijk verwisselt het bord voor 100 euro van eigenaar.

Sluitstuk van de veiling is het gooien van grote soezen op Johannes van Toeten noch Blazen. De Dreumelse buutreedner is zichtbaar onder de indruk van de diameter van deze soezen. “Reken er maar wel op dat ik jullie in mijn volgende buut terugpak”, zegt hij wanneer hij gelaten en gewapend met handdoek het schavot bestijgt.

Al snel staat er een lange wachtrij bij de verkooptafel en komen de eerste “gooiers“ naar buiten. “Je moet ze openscheuren, dat geeft een beter effect, roept iemand vanuit het publiek wanneer Bart Peters, de zoon van de veilingmeester, zijn eerste soes gaat gooien.

In eerste instantie gaat het nog keurig volgens de regels (waren die er dan?), maar al snel wordt men baldadiger. Alle aanwezigen, van jong tot oud, nemen de gelegenheid te baat om Johannes deze middag om te toveren in Johannes van Soezen tot Blazen.

Als alle soezen op zijn, bedankt veilingmeester Erik de aanwezigen voor deze geslaagde middag en komt er een einde aan deze gezellige veiling.